Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe we Wrocławiu

r_tadeusiewicz.jpg

Gościem kolejnego Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego we Wrocławiu będzie wybitny specjalista z zakresu inżynierii biomedycznej – prof. Ryszard Tadeusiewicz z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który wygłosi wykład pt. „Automatyczne rozumienie obrazów".

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 stycznia, w auli gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej (bud. A-1, wyb. Wyspiańskiego 27). Początek o godzinie 14. Wstęp wolny, ale wymagana jest rejestracja na portalu evenea.

Profesor w swojej pracy naukowej zajmuje się informatyką, biocybernetyką oraz inżynierią biomedyczną, w szczególności analizą, rozpoznawaniem i automatycznym rozumieniem obrazów medycznych. Jest uznawany za pioniera tych dziedzin w Polsce. Zbudował pierwszy polski system analizy i rozpoznawania obrazów CESARO. Jego publikacja „Sieci neuronowe” z 1993 roku jest jedną z częściej cytowanych prac z tej tematyki.

Prof. Tadeusiewicz trzykrotnie był rektorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest promotorem 72 obronionych rozpraw doktorskich, recenzentem 314 doktoratów, 160 habilitacji i 149 wniosków o tytuł profesorski. Na swoim koncie ma też 113 książek, których był autorem lub współautorem i ponad tysiąc publikacji naukowych.

Od wielu lat zajmuje się także popularyzowaniem nauki w prasie, radiu, telewizji i internecie. Napisał dwie książki dla dzieci: „Poznaj prawa przyrody” i „Poznaj domowe urządzenia”.