Już druga edycja studiów podyplomowych Zarządzanie projektami w organizacjach za nami!

Obrona 2018 2019

Słuchacze kolejnej edycji studiów podyplomowych Zarządzanie projektami w organizacjach prowadzonych przez Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej uzyskali świadectwa ukończenia studiów. Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem intensywnej pracy zespołowej nad projektami końcowymi, jak również warsztatowymi zmaganiami z wytycznymi kompetencji indywidualnych IPMA (ICB 4.0). Po wyczerpujących przygotowaniach, większość naszych słuchaczy przystąpiła do certyfikacji IPMA Poziom D i obecnie siedmioro z nich może pochwalić się tytułem Certified Project Management Associate (Certyfikowany Specjalista ds. Zarządzania Projektami). Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za te niezwykle inspirujące spotkania z praktyką, które dzięki połączeniu teoretycznej wiedzy i bogatego doświadczenia biznesowego pozwoliły na wzajemne doskonalenie.

Aby tradycji stało się zadość, dzielimy się zebranymi od uczestników wnioskami z doświadczeń (takie małe lessons learned na zakończenie projektu):

„Studia całkowicie spełniły moje oczekiwania i są one bardzo interesujące, ze względu na tematykę, jak również bardzo dobre przygotowanie wykładowców, którzy chcą jak najwięcej wiedzy z własnego doświadczenia przekazać studentom. Uważam, że oprócz teorii dostarczają także wiedzy praktycznej i możliwości zastosowania jej natychmiast w pracy. Natomiast wiedza zdobyta w czasie studiów daje solidną podstawę do dalszego doskonalenia w obszarze zarządzania projektami."

 

„Dobra organizacja studiów, w szczególności dni zjazdowych – wolna niedziela."

 

„Ciekawa tematyka i forma zajęć."

 

„Pozytywnie oceniam całość studiów, w tym zajęcia w formie warsztatów, obecność praktyków, ciekawy program. Jednak powinno być ich więcej. Proponuję również wprowadzić więcej narzędzi zarządzania projektami oraz wybór certyfikatu wcześniej."

 

„Zajęcia prowadzone w ciekawy sposób, zalecana większa ilość zajęć na temat przygotowania do danych kompetencji."

 

„Ciekawe studia, sporo praktycznych zajęć, których mimo wszystko powinno być jeszcze więcej (np. w zakresie praktycznego wykorzystania CCPM). Podsumowując, szczerze polecam zarządzanie projektami na WIPIL PO!"

 

„Plusy: elastyczność (rozpoczęcie studiów mimo początkowych problemów oraz mała liczba uczestników), informacje o zajęciach, rozsyłanie i przygotowanie materiałów, zajęcia w piątek i sobotę.
Minusy: brak propozycji wycieczek do firm na terenie Opolszczyzny, niewygodne krzesła ;)"

Jak zwykle wyciągniemy wnioski, o wygodnych krzesłach również pomyślimy :)

Serdecznie dziękujemy!

Jeśli dbasz o własny rozwój zawodowy, jeśli jesteś zainteresowany nabyciem wiedzy, umiejętności i kompetencji ułatwiających prowadzenie skutecznych działań menedżerskich podczas realizacji projektów, jeśli chcesz dołączyć do naszego zespołu w roku akademickim 2019/2020 – ZAPRASZAMY! Rekrutacja trwa!

Więcej informacji na stronie: http://wipil.po.opole.pl/zpwu-podyplomowe/informacje-i-rekrutacja