Nowe technologie - nowe zagrożenia

Z entuzjazmem witamy nowinki w branży elektrycznych samochodów, czy alternatywnych źródeł energii, jednak – jak zauważył prof. Waldemar Skomudek – wraz z nową techniką pojawiają się też nowe zagrożenia. Aby korzystanie z nowoczesnych rozwiązań stało się bezpieczne, trzeba wiedzieć, jak reagować w sytuacjach awaryjnych (np. podczas pożaru panelu słonecznego, lub wypadku z udziałem elektromobilu) i właśnie tej problematyce poświęcona została II konferencja Ratownictwo i Energetyka, która odbyła się 16 października na Politechnice Opolskiej.

W uroczystym otwarciu konferencji wziął udział rektor prof. Marcin Lorenc, prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, prezes Tauron Dystrybucja Robert Zasina, oraz zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu Wojciech Nawara.

Eksperci z Polski i Czech – praktycy, strażacy i naukowcy, przez cały dzień dyskutowali o perspektywach i zagrożeniach fotowoltaiki i elektromobilności. W bogatym programie imprezy znalazła się także prezentacja pojazdów, sprzętu i taktyk ratowniczych.

Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział Katowice Koło Opole, Komenda Wojewódzka PSP w Opolu, Tauron Dystrybucja oraz Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

Galeria