Majowe wizyty w przedsiębiorstwach produkcyjnych

Studentom kierunku ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI miesiąc maj upłynął pod znakiem wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Praktyczne spojrzenie na inżynierskie zagadnienia to niezwykle cenne doświadczenie dla każdego studenta.

Swoimi kompetencjami i dobrymi praktykami podzieliły się z nami zespoły profesjonalistów z opolskich przedsiębiorstw produkcyjnych, takich jak:

  • MUBEA Automotive Poland Sp. z o.o. w Zimnej Wódce,
  • Polaris Industries w Opolu,
  • Opolgraf S.A. w Opolu,
  • International Automotive Components (IAC Group Europe) w Opolu.

Studenci podczas wizyt mogli bezpośrednio na halach produkcyjnych zapoznać się z różnorodnymi procesami produkcyjnymi, przebiegiem pracy na poszczególnych stanowiskach, nowoczesnymi technikami sterowania produkcją oraz systemami zarządzania jakością. Nie zabrakło również ciekawych prezentacji, warsztatów, quizów, nagród, ofert pracy (w tym praktyk i staży), a nawet rozmów w języku angielskim. Ciekawymi spostrzeżeniami i swoją ścieżką kariery od letnich praktyk do funkcji dyrektora zarządzającego IAC w Opolu podzielił się z nami p. Mohamed Chakib.

W gronie specjalistów, na takich stanowiskach jak: inżynier procesu, inżynier jakości, inżynier projektu, inżynier utrzymania ruchu, czy też inżynier lean manufacturing pracuje coraz więcej absolwentów kierunku ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI, z czego jesteśmy niezmiernie dumni J

MUBEA Automotive Poland Sp. z o.o. w Zimnej Wódce

Opiekun grupy: dr inż. Alfred Paszek

Polaris Industries w Opolu

dr Izabela Czabak-Górska i SKN EXPERT

Opolgraf S.A. w Opolu

Opiekun grupy: dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz

International Automotive Components (IAC Group Europe) w Opolu

Opiekunowie grupy: dr inż. Dominika Jagoda-Sobalak, dr inż. Iwona Łapuńka

International Automotive Components (IAC Group Europe) w Opolu

Dyrektor zarządzający IAC p. Mohamed Chakib