Profesor Waldemar Skomudek laureatem Żaru Serca

Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki został uhonorowany wyjątkową nagrodą przyznawaną osobom zmieniającym świat na lepsze przez Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury "Xaverianum".

Gala "Żaru Serca" odbyła się 3 grudnia w siedzibie jezuitów przy ul. O. Czaplaka i była kulminacją obchodzonego przez duszpasterstwo podwójnego jubileuszu: 50-lecia istnienia oraz XXV Dni Xaverianum.

Profesor Politechniki Opolskiej otrzymał nagrodę w kategorii pracownik akademicki, a kapituła złożona z wcześniejszych laureatów, w uzasadnieniu wskazała jego "odwagę i przekonanie, że nie ma rzeczy niemożliwych, serce pełne dobra dla drugiego człowieka oraz aktywne życie wartościami chrześcijańskimi".

Obok naukowego profesjonalizmu i doświadczenia wyniesionego ze ścisłej współpracy z przemysłem, prof. Skomudek znany jest na uczelni ze swojej ujmującej kultury osobistej, serdeczności i gotowości niesienia pomocy. Cieszymy, że znany ekspert polskiego i światowego rynku energii elektrycznej został doceniony także za energię ducha!