Studenci II roku Logistyki złożyli wizytę w hucie szkła BA Glass Jedlice

W dniu 15.01.2018r. studenci II roku Logistyki złożyli wizytę w hucie szkła "BA Glass Jedlice" w Jedlicach k. Ozimka. W ramach wycieczki dydaktycznej organizatorzy zapoznali uczestników z procesem tworzenia opakowań szklanych (tj. butelek i słoików) od etapu projektu, poprzez proces produkcyjny, skończywszy na etapie magazynowania produktów gotowych.

Wizyta przebiegała w dwóch etapach. W pierwszej części, pracownik działu projektowania z Poznania szczegółowo zaprezentował wymagania i wyzwania stawiane przez klientów odnośnie projektów opakowań szklanych, a następnie metody realizacji tych projektów w BA Glass.

Następnie studenci mogli na własne oczy sprawdzić, jak wizualizacja projektu opakowań szklanych przechodzi w etap realizacji, czyli w etap produkcyjny. Studenci zapoznali się z procesem dozowania surowców do procesu produkcji szkła w kilku silosach, rozgrzewania masy w dwóch piecach hutniczych oraz procesem kształtowania produktów w formach, co wzbudziło największe zainteresowanie wśród studentów.

Wycieczka dydaktyczna odbyła się w ramach wykładu w przedmiotu "Projektowanie opakowań w przemyśle spożywczym". Opiekunem wycieczki była dr inż. Regina Mazurek.

Galeria