Festiwal Nauk Przyrodniczych

W dniu 24 listopada 2014 roku, w Gimnazjum nr 1 w Wieluniu odbył się „Festiwal Nauk Przyrodniczych”. Gościem specjalnym festiwalu był dr Marek Kostrzewa, reprezentujący Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

Festiwal jest jedną z imprez cyklu zaplanowanego w ramach oficjalnej współpracy między Politechniką Opolską a Gimnazjum nr 1 w Wieluniu. Inicjatorami tej współpracy są: po stronie gimnazjum - mgr Grzegorz Spodzieja, a ze strony politechniki – dr Marek Kostrzewa.

W ramach obchodów festiwalu Marek Kostrzewa opowiedział, w formie popularno-naukowej, o tajemnicach jakie skrywa Wszechświat. Wykład, zatytułowany „Wiek Wszechświata”, został wysłuchany przez ok. 100 osobową grupę gimnazjalistów, a po wykładzie odbył się konkurs fizyczny. Uczniowie, w ramach konkursu, odpowiadali na pytania o Wszechświecie, a także przedstawili, samodzielnie opracowane, ciekawe eksperymenty fizyczne. Podziwiać można było inwencję młodzieży, jej spore zainteresowanie problematyką Wszechświata oraz wysoki poziom wiedzy.