Katedra Inżynierii Wiedzy

Department of Knowledge Engineering

ul. Ozimska 75, 45-370 Opole
tel. +48 77 449 8730
pokój 213

Działalność naukowa Katedry dotyczy:

  • Opracowania metod projektowania opartych na sformalizowanych systemach budowy nowych konstrukcji mechanicznych.
  • Doboru wartości parametrów konstrukcyjno-eksploatacyjnych w procesie projektowania układów maszynowych z wykorzystaniem grafów rozgrywających parametrycznie.
  • Zastosowania multiplikatywnej regresji wielokrotnej i wielowartościowych drzew logicznych oraz wagowych równań logicznych w procesie modelowania układów maszynowych.
  • Zastosowania technik sztucznej inteligencji w inżynierii produkcji.
  • Komputerowego wspomagania technicznego przygotowania produkcji.
  • Zastosowania systemów doradczych w zarządzaniu produkcją.

Pracownicy

Prof. dr hab. Marian Partyka

Stanowisko: profesor zwyczajny

Kierownik katedry

Ul. Ozimska 75, 45-370 Opole

Pokój: 213

Tel. +48 77 449 8730

E-mail: m.partyka@po.opole.pl

Dr inż. Grzegorz Garbacz

Stanowisko: adiunkt

Ul. Ozimska 75, 45-370 Opole

Pokój: 212

Tel. +48 77 449 8731

E-mail: g.garbacz@po.opole.pl

Dr inż. Alfred Paszek

Stanowisko: starszy wykładowca

Ul. Ozimska 75, 45-370 Opole

Pokój: 111 B

Tel. +48 77 449 8849

E-mail: a.paszek@po.opole.pl

Dr inż. Katarzyna Rudnik

Stanowisko: adiunkt

Ul. Ozimska 75, 45-370 Opole

Pokój: 111 A

Tel. +48 77 449 8848

E-mail: k.rudnik@po.opole.pl

Dr inż. Adam Deptuła

Stanowisko: adiunkt

Ul. Ozimska 75, 45-370 Opole

Pokój: 212

Tel. +48 77 449 8733

E-mail: a.deptula@po.opole.pl

Mgr inż. Agnieszka Tiszbierek

Stanowisko: asystent

Ul. Ozimska 75, 45-370 Opole

Pokój: 212

Tel. +48 77 449 8731

E-mail: a.tiszbierek@po.opole.pl

Mgr inż. Maria Natorska

Stanowisko: asystent

Ul. Ozimska 75, 45-370 Opole

Pokój: 212

Tel. +48 77 449 8731

E-mail: m.natorska@po.opole.pl