Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki zainaugurował cykl zajęć z udziałem praktyków

07.12.2017 r. wykładem "Procesy logistyczne w praktyce" rozpoczęliśmy cykl wykładów dla studentów naszego wydziału prowadzonych przez praktyków – przedsiębiorców.

Przedstawiciel firmy GRASANT sp. z o.o. PRODUCENT PAPIERÓW HIGIENICZNYCH z siedzibą w Krapkowicach, Pan Marcin Obacz, zaprezentował Studentom profil przedsiębiorstwa, pokazał maszyny, urządzenia oraz linię obsługującą procesy produkcyjne realizowane w GRASANT sp. z o.o. Studenci mogli także zapoznać się z próbkami produktów, które M. Obacz przyniósł ze sobą na prezentację. Trwający półtoragodzinny wykład w ostatniej fazie przerodził się w pogadankę, podczas której Studenci zadawali pytania dotyczące pozyskiwania i obsługi klientów, standardów pracy w firmie oraz jej otoczenia biznesowego. Pan M. Obacz uchylił także nieco rąbka tajemnicy opowiadając ciekawe historie z własnej praktyki związanej z obsługą klientów krajowych i zagranicznych.

Firma GRASANT sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku i zajmuje się przetwórstwem papierów higienicznych AFH (ang. Away From Home, oznaczający z dala od domu) takich, jak: papiery toaletowe,  ręczniki w rolach mini i maxi, czyściwa przemysłowe, podkłady higieniczne, ręczniki składane "ZZ". Produkcja odbywa się na bazie papierów celulozowych oraz makulaturowych w kolorze białym, naturalnym, zielonym, jedno i dwu warstwowych o różnych gramaturach. Obecnie Grasant posiada własne marki, do których należą KAREN (produkty celulozowe) oraz CLIRO (produkty makulaturowe).

W zajęciach uczestniczyli Studenci I ZIP-u II stopnia ze specjalności Zarządzanie Logistyką: Agnieszka Bagińska, Marek Deja, Paweł Giemza, Julia Grabowska, Mariusz Herz, Monika Hudzik, Michał Jaremko, Klaudia Jagieło, Martyna Job, Sandra Klimasara, Julia Mucha, Julia Mueller, Marcin Sojka, Piotr Wartenberg, Michał Wygowski, Mateusz Wysocki oraz Magdalena Ziegler. Należy podkreślić, że Studenci zadbali o wyjątkową atmosferę na zajęciach. Pozyskali natomiast wiele informacji nt. firmy GRASANT sp. z o.o. oraz procesów logistycznych, które są tam realizowane.

Galeria