Tydzień skarbowo-celny

W dniu 6 listopada 2017r. odbyło się spotkanie studentów Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki z przedstawicielami Administracji Celno-Skarbowej w Opolu.

Na Politechnice Opolskiej miał miejsce się Tydzień Celno-Skarbowy, wydarzenie, które ma na celu zapoznanie studentów ze specyfiką pracy w tym sektorze administracji oraz pozyskanie ich na staże i praktyki, a w przyszłości także do służby.

O to, aby studenci politechniki wzięli pod uwagę karierę celnika i urzędnika skarbowego zadbali opolscy praktycy, którzy w krótkich, rzeczowych prezentacjach pokażą, jak ciekawa jest ich praca. Nad skórami krokodyla, słoniowym kłem i innymi, zarekwirowanymi przemytnikom precjozami, wystawionymi przed mównicą, była mowa, między innymi, o zwalczaniu przestępstw w internecie oraz wykorzystaniu informatyki śledczej (w której to urzędnicy szkolą się właśnie na Politechnice Opolskiej). Studentów odwiedził także jeden z najskuteczniejszych funkcjonariuszy Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego – pies wykrywający czułym nosem narkotyki.

Galeria