Turniej wiosennego grillowania

Wraz z pierwszymi, cieplejszymi dniami, ze wszystkich skwerków, nadbrzeży i balkonów zaczyna unosić się charakterystyczny, dymny zapach. Grillowanie to dla wielu nie tylko miła rozrywka, ale też prawdziwa pasja i okazja do popisów kulinarnych.

Właśnie z myślą o młodych adeptach sztuki gotowania Politechnika Opolska zorganizowała konkurs na najlepszą potrawę z grilla. Uczestnicy ubrali fartuchy, w ruch poszły kaszanki, karczki i węgiel, a wszystkiemu przyglądało się (a na koniec wszystkiego pokosztowało) specjalnie powołane jury.

O szczegółach opowiada inicjatorka imprezy - dr hab. inż. Katarzyna Szwedziak, prof. PO - dziekan Wydziału Inżynierii Systemów Technicznych: Katedra Inżynierii Biosystemów Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki wraz z Wydziałem Inżynierii Systemów Technicznych w Kędzierzynie-Koźlu w dniu 1 czerwca zorganizowały II Turniej Kulinarny - Opolska Kuchnia Smaków, który odbył się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji - Ludowym Klubie Jeździeckim Lewada w Zakrzowie na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Konkurs przeznaczony był dla szkół o profilu gastronomicznym i technologii żywności z województwa opolskiego. W konkursie wzięło udział 6 drużyn ze szkół w Opolu, Głubczycach i Kędzierzynie-Koźlu. Motywem przewodnim turnieju było "wiosenne grillowanie".

Turniej otworzył dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki dr hab. inż. Waldemar Skomudek, prof. PO oraz dziekan Wydziału Inżynierii Systemów Technicznych w Kędzierzynie-Koźlu. W jury zasiedli: Katarzyna Belec - dyrektor Izby Rolniczej w Opolu, Agnieszka Zagola - prezes Zamku w Mosznej oraz Piotr Kanza - wójt gminy Polska Cerekiew.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Izba Rolnicza w Opolu, Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki oraz Rektor Politechniki Opolskiej prof. Marek Tukiendorf. W zorganizowaniu tego przedsięwzięcia pomogli wójt gminy Polska Cerekiew Piotr Kanzy oraz Prezes Ludowego Klubu Jeździeckiego Lewada Andrzej Sałacki, którzy udostępnili infrastrukturę do organizacji turnieju. W konkursie I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu, II miejsce Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie -Koźlu, a III miejsce Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach.

Wszystkie drużyny biorące udział u konkursie otrzymały nagrody.

Video

Galeria